Notulen 08-09-2010

Notulen SC-vergadering 6 september 2010.
Aanwezig: Brigitte, Margret, Karin, William, Anja, Marcia, Mannetta, Dianka, Willy en Alexandra.

1. Opening
Mannetta heet iedereen van harte welkom op deze eerste vergadering van het schooljaar 2010-2011.

2. Presentielijst
Zie boven

3. Voorstellen nieuwe leden Schoolcommissie
Mannetta stelt de nieuwe commissieleden voor aan de rest van de schoolcommissie. Karin Meilink, moeder van Bram en Joost (nog niet op school) en Marcia Zoomer, moeder van Stef, Bram en Koen (allen op school). Beiden zijn in het dagelijkse leven doktersassistente. Na het voorstellen legt Mannetta nog even in het kort uit wat het werk van de Schoolcommissie precies inhoudt. We wensen de nieuwe leden veel plezier en succes bij het uitoefenen van hun werkzaamheden voor de Marsweijde.

4. Notulen vorige vergadering
Brigitte vraagt nog even naar de opbrengst van de verloting van de Grote Schoolavond. Er is volgende keer besproken dat het fijn zou zijn dat de opbrengst of een gedeelte ervan bestemd kon worden voor de SC om iets extra’s te kunnen doen bij schoolactiviteiten. Dit is echter volgens het team van school niet de bedoeling, zij willen dit geld gebruiken voor leuke extraatjes, spelletjes e.d.. Besloten wordt dan ook dat de school het geld hiervoor gaat gebruiken. Het geld komt hoe dan ook ten goede aan de leerlingen. Om een beter inzicht te krijgen in de financiële situatie van de SC zal Anja bij de volgende keer een financieel overzicht c.q. en begroting meenemen.

5. Ingekomen stukken
Er zijn geen ingekomen stukken

6. Zaken vanuit school
Sinterklaascommissie: Brigitte neemt dit jaar de plaats in van Helga binnen de Sinterklaascommissie.
Dianka benadert diverse mensen als kandidaten voor de Goedheiligman en zijn assistenten. Mannetta zal ook nog mensen hiervoor benaderen. Volgende vergadering komen we hierop terug. Dit jaar moeten de zaken voor 5 december op tijd geregeld worden, de subcommissie Sinterklaas moet hier nu al mee aan de gang.

7. Evaluatie koffieschenken 1e schooldag
Verder prima verlopen, er waren geen problemen. Er waren meer ouders dan vorig jaar, waarschijnlijk omdat het al ruim van te voren was doorgegeven via de Zegges e.d..
Bij groep 7/8 waren niet zoveel ouders, hier kan 1 kan koffie en 1 kan thee volstaan.

8. T-shirts Marsweijde (wassen en inname)
Bijna alle shirts zijn teruggevonden. De shirts zullen binnenkort worden gewassen door Moderna. Er zal nog een keer op de Zegges een oproep worden gedaan om school t-shirts en caps terug te brengen naar school, dit zal Margret regelen. De uitgifte van de shirts wordt geregeld door Dianka en Alexandra, zij maken ook lijsten voor de leerkrachten zodat er een sluitende administratie zal ontstaan over het uitgeven en innemen van de shirts. De leerkrachten dienen 2 weken van te voren door te geven hoeveel shirts ze nodig hebben. Brigitte zal klassenlijsten via de mail aan Dianka en Alexandra doorgeven. Mannetta en Willy gaan naar de leverancier van de shirts om ons beklag te doen over de kwaliteit van de shirts en de logo’s die loslaten.

9. Activiteiten/Jaarplan 2010-2011 en Taakverdeling
Aangezien niet iedereen het jaarplan heeft uitgeprint, noteren Margret, Mannetta en Brigitte alleen de data. Echter alle data zijn nog onder voorbehoud, volgende keer zal Brigitte hier definitief op in kunnen gaan.
Sinterklaas: Dianka (contactpersoon), William en Karin, w.s. 3 december 2010 + meehelpen overige commissieleden. Contactpersonen school: Laura en Brigitte
Kerst: Mannetta (contactpersoon), Willy, w.s. 16-12-2010 + meehelpen overige commissieleden.
Contactpersonen school: Gerda en Doro
Paasfeest: Margret (contactpersoon), Marcia, Mannetta, w.s. 21 april 2011 + meehelpen overige commissieleden. Contactpersonen school:Gerda en Doro
Projectweek: nog niet bekend
1e GSA groep 1 en 2: Dianka en Alexandra, 23-6-2011
2e GSA groep 3, 4, 5: Dianka en Alexandra, 30-6-2011
3e GSA groep 6, 7, 8: Anja, Karin en Mannetta, 7-7-2011
Avond4daagse: Mannetta(contactpersoon), Alexandra, William en Marcia, 15 t/m 18 juni 2011.
Uitgifte shirts gaat weer via Dianka en Alexandra. 
Afscheid groep 8: Willy en Anja maar alle leden van SC aanwezig!!!! 19 juli 2011. Contactpersoon school: Greetje/Belinda
Meester- en juffendag: Contactpersoon school: Belinda, Greetje, Gerlinde, 20 juli 2011
Verdere buitenschoolse activiteiten worden t.z.t. nog besproken.
Mannetta geeft verder aan dat als je je hebt opgegeven voor een of meerdere subcommissies, wel de volle inzet hiervoor verwacht wordt. Mocht je op de een of andere manier dit niet kunnen doen, geef dit dan tijdig aan zodat de voortgang van de activiteit niet in het gedrang komt.
Kerstfeest zal op dezelfde manier worden georganiseerd als vorig jaar, ook BB&L zal het geheel weer sponsoren. Wij denken nog na of er eventueel weer een goed doel gezocht zal worden voor de opbrengst of dat we het geld reserveren voor het 5 jarig jubileum van de school volgend jaar.
Projectweek: invulling en periode is nog niet bekend. Zelfde indeling als voorgaand jaar, iedereen eventjes achter een kraam, zodat iedereen ook aan de beurt komt om even in de klas van zijn of haar kind(-eren) te kunnen kijken.
GSA: Twee namen worden minimaal genoteerd als contactpersonen, deze regelen alles van te voren en vragen hulp of delegeren werkzaamheden aan anderen.
Meester-en juffendag: Mannetta komt nog even terug op de organisatie van deze activiteit het afgelopen schooljaar. Een aantal verbeterpunten worden genoemd. Brigitte zal dit meenemen naar het team.

10.Vergaderschema
Begintijd van de vergaderingen wordt vastgesteld om 20.00 uur. Volgende vergadering wordt 6 oktober a.s.. Margret zal verder een vergaderschema opstellen voor de rest van het schooljaar en dit doormailen naar iedereen.

11.Verkeersveiligheid (toegevoegd agendapunt)
De Marslanden doet samen met de wijk Baalderveld en Dedemsvaart mee aan een pilot over Veiligheid in de Wijk. Plaatselijk Belang Marslanden is hierin ondermeer vertegenwoordigd. Han Overweg is namens de Marslanden hierin contactpersoon. Hij heeft overleg met de directeuren van De Kern alsmede van de Marsweijde. Er zullen ludieke acties komen in de wijk om mensen op de gevaarlijke situaties te wijzen. De Veiligheid van de kinderen is hierin het uitgangspunt. Anja en William willen met de verkeersouders van de Kern om de tafel om e.e.a. wat in het verleden gebeurd is, te bespreken en de neuzen allemaal dezelfde kant op zien te krijgen. Gemeente Hardenberg neemt geen maatregelen maar vindt dat de mensen maar hun gedrag moeten aanpassen. Er komen geen verkeersborden o.i.d. maar er kunnen bijvoorbeeld wel klaar-overs geregeld worden, maar dit moet vanuit de scholen zelf worden geïnitieerd.